1907 yılında 19 yaşında bir girişimci olan Jim Casey, Amerika’nın Seattle şehrinde arkadaşından 100 dolar borç alarak American Messenger Company'i (Amerikan Kurye Şirketi) kurdu.

Teslimatları yaya olarak veya bisikletle yapan Casey, 1919 yılında şirketi genişleterek Seattle sınırlarının dışına çıkmış ve şirkete şu anki ismi olan United Parcel Service adını vermiştir.

Zaman içinde Amerika’daki diğer eyaletlerde ve ardından diğer kıtalarda da hizmet vermeye başlayan UPS, dünyanın en büyük paket teslimat şirketi olmayı başarmış, özel taşıma ve lojistik hizmetlerinde küresel bir lider olmuştur.

Avrupa pazarına ilk olarak 1976 yılında giren UPS, o günden bu yana uluslararası gücü ve yüksek kalite standartları ile yerel uzmanlığını her pazarda birleştirerek kapsamlı Avrupa hizmet portföyünü geliştirmiştir.

Günümüzde UPS, 220'den fazla ülke ve bölgede günlük 10.6 milyon müşterisine servis sunan, yaklaşık 500.000 çalışanı ile global bir lojistik şirketidir. UPS, her gün küresel GSYİH'nin % 3'ünü taşımaktadır, bu nedenle ağımızın ve altyapımızın verimliliği ve esnekliği son derece önemlidir. Her zaman müşterilerinin çözüm ortağı olma yaklaşımıyla hem yurt içinde 81 ilde hem de yurt dışında geniş servis yelpazesine sahip olan UPS Türkiye, 2.000’e yakın çalışanı, 260’tan fazla şube ve yetkili servis sağlayıcısı ve 750 araçlık filosuyla Türkiye pazarında da sektörün lider firmaları arasında yerini almıştır.